Wielu ateistów kojarzy Hitchensa jako odważnego i bezwględnego bohatera debat religijnych, w których nie bał się krytykować islamu i negatywnego wpływu wszystkich instytucji religijnych na społeczeństwo. Ten, wg wielu, najciekawszy znany wolnomyśliciel naszych czasów, zmarł z powodu nowotworu 15 grudnia 2011 roku.
W swoim dorobku miał ponad 20 książek i całe mnóstwo publikacji, ponieważ oprócz działacza i pisarza, był przede wszystkim utalentowanym dziennikarzem z klasą i pasją do wykonywanego zawodu. Można go było czytać w wielu znanych magazynach a także oglądać w programach telewizyjnych, zarówno w roli gościa, jak i gospodarza.
Christopher Hitchens
Bóg nie jest wielki — jak religia wszystko zatruwa

Niezależnie od tego, czy uważasz się za ateistę, czy człowieka wierzącego, argumentacja Hitchensa zmusi cię do zastanowienia i refleksji.
Ponad półtora wieku temu papież Pius IX opublikował Syllabus Errorum. Potępił w nim idee wolności religijnej oraz rozdziału państwa od kościoła. Wskazał też 80 błędnych tez, doktryn, i idei, m.in. socjalizm, modernizm, racjonalizm. Bóg nie jest wielki to taki ateistyczny odpowiednik ówczesnego dzieła, bezlitosna rozprawa z grzechami i niegodziwościami religii.
Christopher Hitchens
Podlega dyskusji

Podlega dyskusji to zbiór esejów Christophera Hitchensa. Pozwoli bliżej poznać pełnego pasji i sceptycyzmu ducha jednego z najbardziej błyskotliwych pisarzy, powszechnie podziwianego za przejrzystość stylu, przejaw jego metodycznego i pozbawionego uprzedzeń myślenia.
Christopher Hitchens
Śmiertelność

Hitchens przez cały okres zmagań z rakiem odrzucał pociechę religii, aby wyjść śmierci naprzeciw otwartymi oczami. Napisany barwnym stylem, przesycony wnikliwą inteligencją testament Hitchensa jest śmiałym dziełem literackim oraz afirmacją godności wartości człowieka.
Christopher Hitchens
Thomas Paine. Prawa Człowieka

Fascynująca biografia dzieła Thomasa Paine'a, niepokornego i błyskotliwego humanisty, orędownika wolności i demokracji. Jego Prawa człowieka na zawsze odmieniły sposób tworzenia prozy politycznej.
Christopher Hitchens
Listy do młodego kontestatora

Autor analizuje różne formy sprzeciwu i kontestacji. Opowiada o tym, jak być krytycznym, nie ulegać manipulacji mediów, nie poddawać się politycznej propagandzie i zachowywać twórczy dystans wobec rzeczywistości.