fbpx
Księża pedofile - interaktywna mapa przestępców seksualnych

Mapa księży pedofilów i przestępców na tle seksualnym

Niektórzy uważają, że nigdy nie udowodniono, aby wśród duchownych pedofilia była zjawiskiem występującym na szerszą skalę, niż w przypadku innych zawodów. Osobiście uważam ten argument za nietrafiony, ponieważ cały problem z pedofilami Kościoła katolickiego polega na ukrywaniu aktów przestępstw, przez co nie mamy pojęcia, jaka jest skala nadużyć. Możemy tylko domyślać się, jak ta bezkarność wpływa na liczbę ofiar przypadających na jednego przestępcę.
Zgadzam się natomiast z faktem, że pedofilia nie jest problemem ograniczającym się do Kościoła, więc skoro już się nim zajmujemy, to róbmy to w sposób kompletny. Dlatego właśnie utworzyłem Mapę Księży Pedofilów i Przestępców Seksualnych, która zawiera nie tylko duchowieństwo, ale też przestępców z krajowego Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

Link do mapy w osobnym oknie (jeśli używasz iPhone’a to dotknij mapę, a po zobaczeniu „Open full screen to view more” dotknij ją ponownie).

Legenda mapy

Mapa jest utworzona na podstawie Map Google i nie powinna nikomu sprawić problemów w obsłudze. Po kliknięciu na dany element wyświetli się podsumowanie, czyli podgląd zdjęcia (należy w niego kliknąć, aby zobaczyć fotografię w całości) oraz opis, lub link do wpisu danej osoby w rejestrze przestępców na tle seksualnym. 

W przypadku niektórych miejscowości, jak np. Warszawa, Szczecin, czy Gdańsk, znaczniki przestępców są trochę oddalone od centrum miasta i od siebie nawzajem – dzięki temu widać od razu, bez przybliżania, że jest tam więcej niż jedna potencjalnie niebezpieczna osoba. 

Ikony użyte w mapie

Ikona ksiądz pedofil

Znacznik księdza z zarzutami i/lub wyrokiem za wykorzystywanie seksualne nieletnich.

Ikona przestępcy z rejestru przestępstw na tle seksualnym

Znacznik przestępcy z rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym płci męskiej.

Ikona przestępcy na tle seksualnym - kobieta

Znacznik przestępcy z rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym płci żeńskiej.

Ikona przestępcy na tle seksualnym poza granicami kraju

Znacznik przestępcy z rejestru sprawców, który znajduje się poza granicami kraju.

Dalszy rozwój i uzupełnianie mapy

Są dwie przeszkody, które sprawiają, że mapę trudno rozwijać:

  1. Publiczny rejestr przestępców na tle seksualnym nie jest technicznie przystosowany do przeglądania profili przestępców i w ok. połowie zaczyna się zwyczajnie wieszać. Nie ma też opcji eksportu, co sprawia, że dopóki nie zostanie to naprawione, nie da się nanieść wszystkich przestępców. 
  2. Wszystkie istniejące spisy księży pedofilów, łącznie z tą bardziej znaną mapą, nie zawierają wizerunków i pełnych nazwisk kościelnych zwyrodnialców. Te muszę pozyskiwać sam, najczęściej kontaktując się z mieszkańcami danych miast, którzy o wiele częściej bronią księdza i bluzgają mnie, niż pomagają w czymkolwiek. 

Na chwilę obecną wiem tylko tyle, że chcę ją dalej rozwijać, ale nie wiem kiedy będę mógł wprowadzić kolejną dużą aktualizację. 

O każdej aktualizacji będę pisał na stronie Ateista na Amen na Facebooku więc zachęcam do polubienia, lub obserwowania profilu. Jeśli macie jakieś sugestie, dajcie znać zostawiając komentarz poniżej.  

Źródła:

Chcesz pomóc? Udostępnij!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
0 0 votes
Article Rating
guest
18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Dedykacja Post ten dedykuję wszystkim zaangażowanym w walkę z pedofilią oraz w pomoc ofiarom. To cudowne uczucie wiedzieć, że istnieją ludzie, którzy coś z tym robią, kiedy wszyscy mówimy tylko do siebie, że ktoś powinien coś z tym zrobić. Informacja Jeśli szukasz interaktywnej mapy księży pedofilów, przejdź do posta Mapa księży pedofilów i przestępców na tle seksualnym. […]

Ala

Dlaczego koscielni zboczency sa oznaczeni tylko inicjałami?

meh

Zobaczywszy mapę wpierw poszukałem mojego katechety Andrzeja S.
Nie znalazłszy go uznałem, że pomyliłem literę nazwiska i poszukałem w sieci.
Nie pomyliłem się, natomiast znalazłem jeszcze trzech innych księży „Andrzei S.”:
https://gazetakrakowska.pl/zmagania-z-wstydliwym-problemem/ar/406522
http://kartuzy.info/wiadomosc,31275,Byly-ksiadz-Andrzej-S-ma-przeprosic-bylego-ministranta-Zapadl-wyrok-ws-o-molestowanie-w-kartuskiej-parafii.html
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/skandal-w-parafii-pod-mogilnem-byly-ksiadz-pedofil-andrzej-s-odprawil-msze/43pkn4t
https://10przykazan.wordpress.com/2014/02/01/miekkie-ladowanie-2/

Skala problemu jest taka, że poszukiwanie metodą „losowe imię + losowa litera” okazuje się skuteczna 😉

Antykleryk

Zaznaczona jest Łętownia woj podkarpackie. Cyt: „Były wikariusz parafii w Łętowni ( archidiecezja krakowska ) i nauczyciel religii w tamtejszym Zespole Szkół im. Jana Pawła II, ” Ta Łętownia to diecezja sandomierska. Tu chodzi o Łętownię koło Jordanowa. Na mapie jest błąd: https://gazetakrakowska.pl/ruszyl-proces-ksiedza-oskarzonego-o-molestowanie/ar/96678

Anonim

Witam. Prosze o dodanie oficjalnie uznanego za pedofila Ks.Wojciecha Leoniuka z Gdyni. Oskarżony o molestowanie przyznał sie do wszystkiego jak juz niemial wyboru. Jeździł na obozy harcerskie i molestował dzieci .

Kamil

Proszę zapoznać się z księdzem Bogdanem S który był proboszczem w podwarszawskiej Kobyłce. Jego też warto opublikować na owej mapie. https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ksiadz-oskarzony-o-pedofilie-czeka-na-proces-na-wolnosci/6q91dq2

Jarosław

A którzy z pozostałych to nauczyciele?

Anna

Zupełnie niepojęte jest dla mnie, że przeważająca większość tych klechów dostaje wyroki w zawieszeniu. Traumy ofiar nie da się zawiesić….

kasia

utworzona zostala grupa w celu ochrony ksiezy pedofilow

Anna

Wiem też, że w parafii Parafii Bogurodzicy Maryi na Warszawskim Bemowie ksiądz „dobierał się” do mojego dobrego niegdyś znajomego, będącego ministrantem. nie wiem niestety który to był ksiądz. Wydarzenia mogły mieć miejsce ok roku 82-85

Kasztyk

Mam pytanie…w porównaniu do mapy publikowanej jakiś czas temu to zniknęło kilka przypadków, między innymi ksiądz Ryszard Piekut, działający w diecezji płockiem. Skąd takie zmiany? https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,20186,ks-piekut-ukarany-za-przestepstwa-seksualne.html